Leczenie chrapania implantami PILLAR
       
 
   
 
 
Wszczepienie implantów podniebienia miękkiego PILLAR

Postępowanie przed zabiegiem, po zakwalifikowaniu do zabiegu wszczepienia implantów podniebienia Pillar Pacjent rozpoczyna proces przygotowania. Do mojego Gabinetu należy zgłosić się w dniu planowanego zabiegu na 15 min przed planowym terminem. Po zbadaniu pacjenta, nastepuje omówienie zakresu zabiegu z lekarzem operującym, podpisuje "Kartę świadomej zgody Pacjenta na zabieg".

Jak przeprowadza się operację?
  w dalszej kolejności przystępujemy do operacji w naszym gabinecie zabiegowym. Wszczepienie implantów podniebienia Pillar odbywa się w znieczuleniu miejscowym nasiękowym. Czas trwania operacji to 20-30 min. Procedura wszczepienia implantów Pillar polega na umieszczeniu (poprzez wkłucie) wewnątrz tkanek podniebienia miękkiego trzech niewielkich implantów (18x2mm) z włókna poliestrowego, które następnie ulegają rozpuszczeniu wewnątrz tkanek miękkich podniebienia, co prowadzi do jego usztywnienia, a w konsekwencji do likwidacji chrapania.

Postępowanie po zabiegu, pacjent pozostaje po zabiegu w gabinecie przez ok. 30 min. Zaleca się stosowanie diety półpłynnej i papkowatej przez 24 godz. po zabiegu. Uczucie dyskomfortu w gardle w okresie pooperacyjnym jest bardzo nieznaczne, trwa do 2 dni i można je łatwo wyeliminować stosując ogólnodostępne leki przeciwbólowe, np. paracetamol, ibuprofen czy Tantum Verde, Glimbax  do płukania jamy ustnej. Przez kilka dni po zabiegu chrapanie może się nasilić, ale później wraz z ustępowaniem obrzęku pozabiegowego powinno stopniowo się zmniejszać. Optymalny efekt ograniczenia chrapania uzyskujemy po 4-6 tyg. po zabiegu. Pacjent otrzymuje numer telefonu kontaktowego i w każdej chwili po zabiegu może zwrócić się o pomoc do lekarza.

Wizytę kontrolną ustalamy na 6 dzień i 6 tyg. po operacji. Skuteczność tej metody w leczeniu chrapania ocenia się na 75 – 80%. W pozostałych przypadkach można zabieg łączyć z plastyką podniebienia metodą radiochirurgii.
Możliwe powikłania po wszczepieniu implantów
Dotychczas nie opisywano żadnych poważnych komplikacji po wszczepieniu implantów Pillar. Jedynym obserwowanym powikłaniem było przemieszczenie się lub wysunięcie wszczepionego implantu. Zdarza się to bardzo rzadko – odsetek tego typu powikłań szacuje się obecnie poniżej 1% przypadków. W razie wystąpienia takiej sytuacji usuwamy przemieszczony implant i w jego miejsce wszczepiamy nowy
 


 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


45-061 Opole, ul. Katowicka 67b lokal 10
tel. 602 798 511
e-mail: gabinet@laryngolog.opole.pl